Robotla Tıkanık Kanal Açma

Tıkalı kanalizasyonlar, profesyonel ekibiz tarafından özel cihazlarla açılabilmektedir. Bu özel cihazlar kanal etrafının kırılmasına gerek kalmadan özel kamera sistemiyle boruların iç kısmını görüntüleyerek sorunun nereden kaynaklandığı tespit edilir. Bu işlemler için son teknoloji ürünlerimizi kullanarak çözüm odaklı çalışmakta olan şirketimizin oluşturmuş olduğu profesyonel bir ekip ile sorun çözülmektedir. Bazen kanalizasyon borularının tıkanması, bazen de daire içerisinde pimaş tıkanıklığı durumunda kanal açma yöntemi kullanılır.

Tıkanmış Borular

Çatılarda toz, kuş tüyü vb. atıkların yağmur sularıyla birlikte gider borusuna akarak pimaşı tıkamaktadır. Bu gibi Durumlar da Profesyonel ekibimiz gelene kadar suları kapatın, havalandırmaları aktifleştirin. Düşük maliyet ve hızlı çözüm kaynaklı ekibimize 7/24 ulaşabileceğiniz dâhili numaramız iletişim sayfamızda mevcuttur. Bina yapım aşamasındayken inşaat temeli yapılırken pimaşlar sabitlenmediği için dökülen betonla oynama olur eğilimi bozulur ve hatta pimaşlar ayrılıp beton içlerine dolar. Zamanla kullanılan giderlerde tıkanıklık görülmeye başlar banyo tuvaletlerde klozete atılan tuvalet kâğıdı ya da benzeri maddeler, mutfak da yağ ve yemek atıkları çatılarda toz kuş tüyü gibi istenmeyen yabancı maddeler zamanla kullanımı değişen pimaşlara tutunur ve tıkanıklığa sebep verir. Arızalı kısmın değişmesi demek pimaşların değişmesi demektir buda maliyeti yüksek ve tadilatla olur.

Kameralı Kanal Açma Robotu

Artık teknoloji sayesinde kırmadan kameralı kanal açma robotu ile tıkalı olan yer bulunur ve işaretlenir. Kanal açma robotunun ucuna sarma dediğimiz materyalle işaretli olan yere gönderilir buda maliyeti düşürürerek az bir yer kırarak temizleme yapılır. Kameralı kanal açma cihazımızla pimaşların içerisinde ne var görürüz. Kameralı kanal açma cihazımız ile  tuvalet kâğıdı, peçete, beton kalıntılarını görebilir ve onları pimaş ve kanalizasyon borularını kırmadan açabiliriz. Banyo ve tuvaletlerde yaşanan tıkanmalar  binanın kanalizasyon borularında birikerek  en alt katların tuvaletlerinden taşma geri tepme yapar. Üst kattakiler tuvaleti kullandıkça alt katlara geri gelme yapar. Tıkanan pimaşlar da evlerde uygulayabileceklerinizin başında sirke ve sıcak su veya lavabo açıcı kimyasal maddeler gelir. Bu kimyasallı kullanırken dikkatli uygulamalıdır bu kimyasal karışım sağlımızı tehdit eder. Ayrıca kesin çözüm değil geçici çözümdür. Pimaşlarımızı bu kimyasal maddeler zarar verir çok etkili oldukları için pimaşlar da delinmeler oluşur. Kanal açma yöntemleri içerisinde diğer bir yanlış eldivenle tıkanıklığa sebep olan maddeyi bulmaya çalışmaktır. Kanal Tıkanıklığına sebep olan maddeyi el yordamıyla parçalamaya çalışmak kalıcı değil geçici bir süreç olur tamamen açılmadığı için kanal açma işlemi tamamlanmış sayılmaz ve sorunu sadece erteleme olacaktır.

Kırıp Dökmeden Pratik Çözüm

Evlerde olmazsa olmazlarımız çamaşır ve bulaşık makineleri giderleri de tıkanabilir. Burada oluşan tıkanıklık makinelerimizin verimli çalışmasını da engeller. Evler de uygulanan tıkanıklık açma işlemleri hem makinelerimize hem de onların gider pimaşlarına zarar verir ve ilerleyen zamanlar da size daha büyük maliyetlerle karşınıza çıkabilir. Tıkanık Kanal Açma sorunlarını ertelemek yerine zamanında çözmek ve  uzman ekipten yardım alınabilecek en iyi karar olacaktır. İstanbul ve çevresine verdiğimiz hizmetle son teknolojik kanal açma robotumuz ve kameralı cihazlarımızla siz müşterilerimize en iyi hizmeti vermekteyiz. İlk önce kameralı cihazımızla pimaşlardaki tıkanıklığa neden olan maddeyi görüntüleyip kanal açma robotu ile o maddeyi oradan çıkarıyoruz. Gelişen teknoloji bizlere birçok alanda kolaylık sağlamıştır bizimde amacımız bu gelişen teknolojiden faydalanmak ve siz müşterilerimize en uygun hizmet vererek müşteri memnuniyet sağlamaktır. Bize ulaşmak için iletişim sayfamızda bulunan telefonlarımızı arayıp randevu almanız yeterli olacaktır. İstanbul ve çevresinde nerede olursa olsun en yakın Kanal Açma Servisi size yönlendirilecektir.

Hemen Ara
× Bize Yazın