Su Kaçağı Bulma

Yaşam alanı ev ve dairenizin hemen her yerinden geçen su tesisat hatlarında yer döşemelerinin altında olan su tesisat hattınızdaki borulardaki duvarlarda çatlamalar ve sızıntılar görüldüğünde zeminde su kaçağı yansıtır. Gizli su kaçağını tespit edebilmek ve gözlemlemek oldukça zordur. Kullanımından fazla gelen su faturaları göz kontrolü ile fark edemediğimiz su tesisat hattında sorun olduğunu tahmin etmemize sebeptir. Yer döşemeleri ve halının altında görülen küflenmeler ve rutubette su tesisat hattınızda su kaçağı belirtileri ve su sızıntısı olduğunu göstermektedir.

Bataryalar ve musluklar kapalı iken duyulan su sesi, duvarlarda kabarmalar, dökülmeler, fayans aralarında küflenmeler, rutubet, kötü koku, alt kata su sızıntısı ve damlama, duvarlarda kararmalar su kaçağının belirtilerinin gözlemlediğimiz kısmıdır. Su kaçakları önlem alınmaz ise duvarların hassasiyetini yok etmekle birlikte oluşan kötü koku, su kaçağını oluştuğu yerde bakterilerin ve böceklerin çoğalması, rutubet ile de sağlığımızı da oldukça riske atmaktadır. Yaşam alanlarınızda bu belirtilerden var ise muhakkak su kaçağı tespit alanında uzman olan kişilerden yardım almalısınız.

 SU KAÇAĞININ NEDENLERİ

Ev ve iş yerlerimizin hemen hemen her yerinde bulunan su tesisat hattı bina kurulum aşamasında iken kullanılan kalitesiz malzeme, yanlış işçilik, conta sıyırmaları, ev hanımlarının kullandıkları kimyasal deterjanlar, su tesisat hattınızın eski olması, lavabo ve tuvalete atılan yabancı cisimler, şebeke suyunun sert ve basınçlı olması, sıcaklık değişimleri gibi birçok şey su kaçağına sebep olabilmektedir. Su Kaçağı Belirtileri ortaya çıkmaması için su tesisat hattınızın düzenli bakımı yapılmalı ve su tesisatında kullanılan malzeme ile ilgili bilgi almalısınız.

Mast Tesisat firmamız ile çalışmak her zaman ayrıcalık olmuştur. Firmamız bünyesinde çalışan eğitimli, sürekli kendini yenileyen  ve güler yüzlü ve işini severek yapan teknikerlerimiz su kaçağı problemlerini kolayca çözerek su kaçağı tespit firmaları arasında bayrağı en üstte taşımayı başarmaktadırlar. Mast Tesisat firmamızın sahip olduğu teknoloji ile de su kaçağı tespit ve onarımını kolayca yapabilmek mümkündür.

Kameralı Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Tespiti  ustalarımız tarafından son teknoloji sonar kameralı cihazlar yardımıyla yapılır ve su kaçağı banyonuzun, tuvaletinizin veya küvetinizin herhangi bir yerinde olabilir. Su kaçakları çok huzursuz edici bir durumdur Evinize geldiğinizde rahat bir şekilde dinlenmek, duş almak istersiniz ama alacağınız duş sizi rahatlıktan çok gerginlik yaratabilir. Banyonuzdan sızan su aşağıya gidebilir ve komşunuzu rahatsız edebilir. Uyarıda bulunur size komşunuz, önlemler olarak banyonuzun belki de tüm fayanslarını kırıp, duvarları yeniden alçılayarak bu durumdan kurtulabilirsiniz ama bu size bir su kaçağı pahalıya mal olabilir.

Teknolojinin gelişmesiyle hemen hemen her şeyin kolayı mevcuttur. Telefonunuzla bir tık yaparak bankadan para havale edebilir, çekebilirsiniz. Gelişen teknolojiyle birlikte evlerimiz de  su kaçağı tespiti yapmakta çok kolay. Robotlar ve cihazlarla oradaki kaçağı tespit edebilir ve onarımını tek bir parça kırmadan bile yapabilirsiniz. Su sızıntısı ufak bir sorun gibi görünse de emin olun ki başınıza büyük dertler açabilir. Sızma olayları çok fazla evde mevcut bir durum ve bu durum çok fazla kişiyi rahatsız etmektedir.

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Dairede su kullanımı yapmayın, muslukları ve sifon dolum vanalarını kapatın. Su saatini kontrol edin bir müddet bekledikten sonra tekrar kontrol edin eğer rakamlarda bir değişiklik varsa dairede temiz su tesisatı kaçağı söz konusudur.

Dairede ara ara veren sızıntılar var ise bu kirli su kaçaklarına işarettir ancak istisnai bir durum var binanın kullanımına göre ufak bir yırtıktan ancak bar yükselince su sızıntıları meydana gelir bu tür kaçaklarda ara ara meydana gelmektedir.

Kombi suyunda eksilmeler meydana geliyor ise kendi dairenizin duvarlarında 1 metreyi geçmeyen kabartılar ve karartılar var ise kalorifer tesisatında ufak bir kaçak var demektir. Bu noktada su kaçağı arama yöntemi de uygulanabilir, kimyasal ilaçla su kaçağını kapama yöntemi uygulanabilir. Kimyasal ile kapanırsa hiç bir yer kırılmayacak size ek fayans masrafı çıkmayacak garantili bir yöntemdir.

Sadece kullanım halindeyken sızmalar meydana geliyorsa pis su kaçakları ihtimalini yükseltir.
Su Kaçağını bu şekillerde anlayabilir ve hemen önleminizi alabilirsiniz.

Eviniz de Su Sızıntısı Varsa Ne Yapmalısınız?

Su Sızıntısı Tespiti

Su Kaçağı veya sızıntısını farkına vardığınız anda Fazla gecikmeden bir önlem almalı ve yapmalısınız ve benim dairemde olmaz demeyin. Hele ki binanız eski ve hiç onarıma tabi tutulmamışsa su kaçağına yakın bir zaman içerisinde maruz kalma olasılığınız çok yüksek.

Kahramanmaraş’ın eski yerleşim yerlerinde bunlara rastlamak mümkündür. 10 Yaşında ve daha eski binaların eski görünümü hiç estetik bir yapıya sahip değildir ve evlerin içi de aynıdır. Siz evinize banyonuza milyarlarca lira masraf harcayıp yeniledikten sonra su  kaçağı gibi bir sorunla karşılaşırsanız sakın tekrardan masraf yapmayın su kaçağı tespitini yapmak için telefonunuzu elinize alın ve arayın. Kırmadan dökmeden onarım ve bakımın yaparak masrafsız bir şekilde banyonuz eski güzelliğine kavuşsun, komşunuzla ilişkileriniz bozulmasın ve siz de rahat bir şekilde eviniz de dinlenin.

Üst kattan tavana su akıyor gibi su kaçağı şikâyetine yoğun olarak rastlanmaktadır. Binanızda ki bu sızıntıyı bulmak için teknolojik firma eğilimlerine yönelmenizi tavsiye ediyoruz. Bir su borusu patlaması için bütün dairelerin kırılıp dökülmesi anlamına gelmez. Su kaçakları için detektör ile yüzeyden tarama işlemi ile çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Su tesisatındaki arızalarının nedenlerini araştırmadan lütfen evinizi kırdırtmayın. Ve bu yazıda devamlı söylendiği gibi boşuna fazla masrafa girmeyin ve rahatlıkla evinizde oturun.

Çevreye Zarar Vermeden Tespit ve Onarım

Eviniz de su kaçağı sorunumu var? Komşularınızla sorun mu yaşıyorsunuz? Evinizi su mu basıyor? İşte sizi en kısa zamanda bu sorundan kurtarmak için MAST TESİSAT olarak hizmetinizdeyiz. Su kaçağı bulunana dek kırılmadık yer kalmaz evlerimiz, iş-yerlerimiz inşaat alanlarına dönerdi. Günlerce lavabolar, banyo ve tuvaletler kullanılamaz, bir su sızıntısı için çektiğimiz çilenin yanı sıra maddi olarak ta belimiz bükülürdü.
Şimdi ise teknolojiden ve aletlerimizden faydalanarak çok daha kolay bir sistem uygulamaktayız. Kırmadan dökmeden sadece bir ya da iki fayansla tüm su kaçağı sorunlarınızı günlerce değil sadece 30 dakika veya 45 dakika içinde sizi bu sorundan kurtara biliyoruz.

Su kaçağını nasıl anlayabiliriz diye aklınızdan geçirdiğinizi tahmin edebiliyorum. Su kaçağınız öncelikle kendini su faturalarında yüksek rakamlarla belli eder. Su kaçağını anlamanın en kolay yolu, evdeki tüm su bataryalarını kapatın ve su sayacınızı kontrol edin. Eğer su sayacı dönmeye devam ediyorsa tesisatınızı kontrol etmekte fayda vardır veya Su kaçakları genelde alt komşuya damlama ve kabartılar şeklinde görülmektedir. Evdeki su kaçaklarının belirtileri; tavanların sararması, küflenmesi, pis kokular ve su damlacıklarının bir öbek halinde birikmesi en çok rastladığımız görüntülerdir. Alt katınızda oturan komşularınızın tavanında oluşan sorunlar bunlar, birer su kaçağı sorunudur eğer sizde böyle sorunlar yaşıyorsanız firmamızı arayın ve randevu alın. MAST TESİSAT olarak biz 7/24 nerede olursanız olun hizmetinizdeyiz.

Su Kaçağı Tespit Aşamaları

Servisimiz ilk işlem olarak şebeke suyunu kontrol eder, sızdırmazlık testleri uygular eğer bir sorun var ise profesyonel dinleme cihazlarımızla sorunlu bölgeyi tek fayansta bulur ve sorunuzu gideririz. Su kaçağı temiz suda tespit edilemediği takdirde pis su gider hattınıza profesyonel Kamera ile Su Kaçağı Bulma işlemi uzman ekibimiz tarafından dikkatlice uygulanır. Giderdeki pimaş boru hatlarına bakıp dikkatlice inceliyoruz sizlere isterseniz onarım isterseniz arızanın hangi kısımda olduğunu gösteriyoruz.

MAST TESİSAT siz değerli müşterilerimizin memnuniyeti için en iyi şekilde uzman kadrosuyla profesyonel ekip ve ekipmanlarıyla hizmetinizdedir. 7/24 sıhhi tesisatçı olarak yaptığımız garantili, güvenilir, hızlı ve sağlıklı tespit ve tamirin yanında sektördeki birçok el altından iş yapan rakiplerimize göre de en uygun fiyat garantisi ve %100 müşteri memnuniyeti teminatını vermekteyiz. Bizler işini severek yapan ve işinden keyif alan, bunun yanında insanların sorunlarını çözmekten çok büyük bir mutluluk duyan bir ekibiz. Başta İstanbul ve çevresi olmak üzere Kahramanmaraş’ın her yerine hizmet sunmaktayız. Cihazlarımız Alman kalitesinde olup sizlere daha kaliteli ve %100 çözünürlük sağlamaktayız. Bizi biz anlatmayacağız, siz değerli müşterilerimiz bizleri tanıdıkça dostlarınıza arkadaşlarınıza tavsiye ederek
sizler memnun bizlerse sizlere ne kadar başarılı, disiplinli ve bir o kadar da güzel hizmet vermekte olduğumuzu kanıtlayacağız.

Hemen Ara
× Bize Yazın